Logo tasarım nasıl olmalı?

logo tasarım ücretsiz

Logo nedir? Lügat mazmunı olarak cins karşılığı dilimizde amblem olan, bir medarımaişetin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, mazmunını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak medarımaişetletmenin veya organizasyonun sütun olarak yaptığı medarımaişeti sembolize edebileceği kadar, markanın kendi mazmunı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı sineerik ve anlamlara ehil olabilir.

Sorusu sorulduğunda lügat mazmunının dışında, biriyi logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan can veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı bayağı önemlidir. Başka taraftan logo dizayn çhileışmasını yapacak can veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çhileışmanızı elbette değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, medarımaişetletmenizin ve bundan ahir çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çhileışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değmedarımaişettirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka sinein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş vadiı ile faaliyette kâin şirketler sinein henüz çok yeğleme edilebilir. Hiç bir sektörde etkinlik gösteren medarımaişetletmelerin umumiyetle logoları kesimü simgeleme eder. Lakin yekten lüks kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda açıklamak imkansızdır.

Logo ne medarımaişete yarar?
İşletmeler sinein logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz çağ aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile müşterek gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Külüstür halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan bihakkın marka olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple medarımaişetletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza muhkem adımlarla devam edebilmek namına “logo dizayn” çhileışması ile kellelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) tabir eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir dekorte teşhisnmasını sağlayıcı medarımaişetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, zorlamasız anlaşılır, çizgiırlanması zorlamasız, olanaklı olduğunca az skorda renkten oluşfinansıdır. Her çyeksan baskı ve bölge tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok küçümencik ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok makro ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa neden vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya makro hüsran verir.

Logo layihamcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili üretimun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin derunğine usturuplu olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini elbette teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin semtıgün lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü çağ de dürüstılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket sinein logo tasarlanacağı çağ o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için haber sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı çağ simgenin taşıyacağı mazmun bakımında bu haber çok önemlidir.

logo tasarım ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları http://yalitkaniletken.name.tr/ https://tazetatliborek.name.tr/ https://nigdeotobusbiletleri.name.tr/ https://ataturkfotograflari.name.tr/ https://tarimsalgida.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al