Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daima giriş yapan ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı değmedarımaişettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arsa vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak için kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğunlukla Instagram irtibatsı istediği için şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çkaldırmak için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun için de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Ne Aptal Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen eşhas için ne efsus ki çok lüks yöntem bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok lüks dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek esasta gayrı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değmedarımaişettirin ve yemeden içmeden arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram aritmetik şifreniz değmedarımaişettiğinde veya kullanıcı adınız değmedarımaişettiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değmedarımaişettirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değmedarımaişettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmedarımaişettiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da bazı “değmedarımaişetikliği geçmiş aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız fakat çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini değmedarımaişettirdiği için sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları http://yalitkaniletken.name.tr/ https://tazetatliborek.name.tr/ https://nigdeotobusbiletleri.name.tr/ https://ataturkfotograflari.name.tr/ https://tarimsalgida.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al