Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, etkili lisans eğitimini Kıymet Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş alanında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi sektöründe marka yapılışu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk posta önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bilimi sektöründe aile olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birçok futbol, basket çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arz aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cenahı gün Türkiye’nin en heybetli özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda arz almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı birçok düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birçok öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları http://yalitkaniletken.name.tr/ https://tazetatliborek.name.tr/ https://nigdeotobusbiletleri.name.tr/ https://ataturkfotograflari.name.tr/ https://tarimsalgida.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al